- Print yield: 6,200 pages/photo 2,300
- Colour: Grey
- For use with EcoTank ET-8500/ET-8604
- Ecotank grey ink bottle
<
>
Epson 114 EcoTank Ink Bottle Grey C13T07B540
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Type | Original |
| Printing colours | Grey |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | EcoTank ET-8550\nEcoTank ET-8500 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Colour ink volume | 70 ml |
| Print technology | Inkjet |
| Country of origin | Indonesia |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 57 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 57 mm |
| Package weight | 130 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946687971 |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
